FENG SHUI
Az ősi kínai elmélet szerint a hálószobában az ágynak és az ajtónak fontos kapcsolata van. Az energia, ami az ajtón belép hatással van testünkre alvás közben, így az ágy elhelyezése is fontos. Az ajtótól legtávolabb, de könnyen megközelíthető és megkerülhető helyen helyezzük el alvóhelyünket, melyből alvó pozíciónkból jól rálátunk arra.
PRAKTIKUM
A logisztika sok esetben meghatározza az ágy pontos helyét a szobában. Szerencsés esetben nem csak egy lehetőséget hagy számunkra, de leggyakrabban maximum két jól használható hely szokott rendelkezésünkre állni. Leggyakrabban a falhoz tolt fejtámlát használjuk, ugyanakkor azok az esetek, melyekben a szoba alakja, vagy mérte csak azt teszi lehetővé, hogy egy szabad oldala legyen az ágynak, sokszor bonyolítja a mindennapokat. Tehát törekedjünk az ágy mindkét oldalának szabad megközelítésére.
ABLAKOK
Az ablakok az alvás barátai vagy ellenségei is lehetnek! Forró hónapokban szívesen fekszünk a nyitott ablak alatt, de télen a fűtés és az esetlegesen hideget árasztó ablakoktól távol érezzük jól magunkat. Ha sszeretjük a változatosságot, lehet egy nyári és egy téli helye ágyunknak, azonban, ha az állandóság hozzá tartozik a pihenésünkhöz, helyezzük az ágyat távolabb az ablaktól, de szemben azzal. Így a meleg hónapokban a levegő azonnal megtalál bennünket, de fűtési szezonban is kellemes éjszakáink maradhatnak.
FÉNY
A felkelő nap egyesek számára a legkellemesebb ébresztő, de mások számára zavaró. Függően, hogy melyik típusba tartozunk, helyezzük ágyunkat a fény útjába, vagy próbáljuk elkerülni azt.